Ara

Kiraguru Yardım

Nasıl yardımcı olabiliriz?
  • faq-button-1-iconGenel Bilgiler
  • faq-button-2-iconİlan Sahibi için Bilgiler
  • faq-button-3-iconKiracılar için Bilgiler
KiraGuru kullanıcı bilgilerini nasıl doğrular?
Kiraguru kullanıcı bilgilerini kontrol etmez. Kullanıcıları daha iyi tanımak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

- Facebook bağlantısını kullanarak üye olabilirsiniz
- Bir kullanıcı eksik bilgi girmişse, bu bilgilerin eklenmesini isteyebilirsiniz. Örneğin, profiline fotoğrafını eklemesini, kendi ile ilgili daha fazla detay vermesini isteyebilirsiniz.
- Üyelerin aldıkları yorumları kesinlikle okuyunuz. Bu yorumlar ve referanslar güven kazanmak için en iyi araçtır. Kendinizi rahat hissedene kadar karşı tarafa soru sorun. Aynı şekilde size sorulan soruları itinayla cevaplandırmanızı öneririz.
KiraGuru müşterileri filtreler mi?
Kiraguru müşterileri filtrelemez. Güvenmediğiniz üyelerle işlem yapmamakta ve rahat etmediğiniz üyelerden rezervasyon istememek veya kabul etmemekte serbestsiniz.
İletişim ve işlemleri neden KiraGuru üzerinden yapmalıyım?
İşlemlerinizi Kiraguru ile yaptığınızda;
- Herhangi bir yanlış anlamayı ortadan kaldırırsınız. Ödeyeceğiniz ve kazanacağınız bedelin önceden netleşmesini sağlarsınız.
- Destek Ekibimizden yardım alabilirsiniz.
Acil durumlarda kiminle temas etmeliyim?
Kişisel veya mal güvenliğinizin tehdit altında olduğuna inanıyorsanız hemen Polis'i (155) arayınız
Genel destek almak için ne yapmalıyım?
Kiraguru.com'daki İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
KiraGuru'ya ilan vermenin ücreti nedir?
İlan vermek, üye olmak ve ilanları aramak ücretsizdir.
Ücretleriniz nedir?
Kira bedelinin %10 kiracıdan rezervasyon sırasında alınır. Bu İlan Sahibi rezervasyon talebini onayladıktan sonra ilanın kiracı için rezerve edilmesini sağlar. Bu bedel aynı zamanda Kiraguru'nun Kiracı'ya uyguladığı hizmet bedelidir. Şu anda yaptığımız bir promosyonla İlan Sahibi'nden hizmet bedeli alınmamaktadır.

Kiraguru zaman zaman kampanyalar yapabilir ve değişik gruplara indirimler ve avantajlar sağlayabilir. Grup indirimlerinden yararlanmak için kendi grubunuzu kurabilirsiniz. Lütfen bu konuda bizimle kiraguru@kiraguru.com adresinden irtibata geçiniz.
Depozito uygulaması nedir?
Depozito İlan Sahibi'ni küçük aksaklıklara karşı korur. Örneğin, evde kırılan tabak, kiralanan ürünlerdeki kırılan parçalara karşı İlan Sahibi'ni korur. Depozito istemek zorunlu değildir ve tamamen İlan Sahibi'nin inisiyatifine bırakılmıştır. İstenip istenmemesine ve depozito miktarına İlan Sahibi karar verir. İlan sahibi istediği depozito miktarını önceden ilanında belirtmek zorundadır. Depozito kiralama başlamadan önce Kiracı tarafından İlan Sahibi'ne ödenir. Bunun karşılığında yazılı belge alınması tavsiye edilir. Kira süreci sona erdiğinde, İlan Sahibi tarafından hiçbir şikayet yapılmamış ise depozito Kiracı'ya aynen iade edilir. Eğer İlan Sahibi'nin şikayeti var ise ve geçerli zaman içinde yapılmış ise, İlan Sahibi taraflar bir uzlaşmaya varana kadar, Depozitoyu bloke etme hakkına sahiptir. Taraflar uzlaşmaya vardıkları zaman Depozito uzlaşma doğrultusunda İlan Sahibi tarafından taraflara iade edilir. Kiraguru meydana gelebilecek hiçbir hasardan ötürü sorumluluk kabul etmez.
Benim iyi bir deneyimim var. Deneyimimi nasıl değerlendirebilirim?
Her işleminizden sonra lütfen değerlendirme yapınız ve deneyiminizi diğer üyelerle paylaşınız. Yorumunuz diğer üyeler tarafından okunabilecek ve böylelikle diğer üyelerin daha bilinçli karar almalarını sağlamış olacaksınız.
KiraGuru sigorta yapar mı?
Kiraguru henüz sigorta yapmamaktadır. Kiraladıklarınızı sigorta ettirmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda lütfen sigorta acenteniz ile temasa geçiniz ve poliçenizin kapsamı hakkında bilgi edininiz.
KiraGuru'nun faydaları olduğunu duydum. Açıklar mısınız?
Seyahatte olduğunuz zaman evinizi, kullanmadığınız zamanlarda herhangi bir eşyanızı kiralayabilirsiniz veya verdiğiniz özel ders için ilan verebilirsiniz. Neredeyse herşeyi kiralayabilirsiniz. Nelerin kiralanamayacağını öğrenmek için lütfen Yasaklı Ürünler listesine bakınız. Eşyalarınızı kiraya vererek, başkalarıyla paylaşabilir, komşuluk ilişkilerinizi geliştirebilir ve ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Hem de yeniden kullanımı teşvik ederek tüketimin azaltılarak çevrenin korunmasına ve ülke ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.
Nasıl ilan verebilirim?
Kiraguru.com'da ilan vermek çok kolay. Kiraguru.com adresindeki ÜCRETSİZ İLAN VER butonuna basarak üye girişinizi yaptıktan sonra gösterilen adımları izleyerek hemen ilan verebilirsiniz. Üye değil misiniz? Hiç problem değil. Hemen ÜYE OL butonuna basın ve kullanıcı bilgilerinizi girerek üye olun. Daha da kolayı Facebook hesabınızla giriş yaparak üye olabilirsiniz.
KiraGuru'ya üye olmak ücretsiz mi?
Kiraguru'ya Üye olmak, ilan vermek ve ilanları aramak çok kolay ve tamamen ücretsizdir.
KiraGuru'ya ilan vermek için ücret ödemeli miyim?
İlan vermek, Üye olmak ve ilanları aramak çok kolay ve tamamen ücretsizdir.
Kullanma ücretini nasıl belirlerim?
İstediğiniz ücreti belirlemekte tamamen serbestsiniz. Ücreti belirlerken, Kiracı için avantajlı olabilecek ve satın almak yerine kiralamanın daha cazip olacağı bir tutar belirlemenizi tavsiye ederiz. Ücreti belirlemek için www.kiraguru.com 'daki diğer ilanlara bakabilirsiniz.
Kiraguru.com ana sayfasında Popüler İlanlar arasında nasıl yer alabilirim?
Popüler ilanlar arasında yer almaya Turbolamak diyoruz. İlan verirken veya daha sonra ilanınızı düzenlerken ilanınızı turbolayabilirsiniz. Bu işlem için gerekli ücretleri ilgili sayfada görebilirsiniz. Popüler ilanlarda yer almak istiyorsanız lütfen ilanınız eksiksiz ve resimlerinizin net olmasına dikkat edin.
Üyelerin mesajlarına hızlıca cevap vermek niçin önemli?
İstekleri kısa sürede cevaplamakla üyelerin aradıklarını hızlıca bulmalarınızı sağlamış olursunuz. Cevabınız olumlu da olumsuz da olsa size sorulan soruları cevapsız bırakmanızı öneririz. Sorulara hızlı cevap veren üyelerin kiralama işlemi sonunda daha olumlu yorum aldıklarını görmekteyiz.
İşlem gerçekleştireceğim Üye'leri nasıl daha iyi tanıyabilirim?
Daha iyi tanımak ve size uygun bir Kiracı olduğundan emin olmak için rezervasyon öncesi Kiracı ile Kiraguru.com üzerinden irtibata geçin ve kendilerine soru sorun. Örneğin, aşağıdaki soruları sormakla başlayabilirsiniz:
• Kullanma amacınız nedir?
• (Eğer evinizi kiralıyorsanız) seyahat planınız nedir? Ziyaret sırasında neler yapmayı planlıyorsunuz? Eğer grup olarak kalıyorsanız grubunuz hakkında bilgi verir misiniz?
• Nasıl birisiniz? Mesleğiniz nedir?
Kiraya veren olarak kurallarım var? Ne yapmalıyım?
Kurallarınızı ve özel hususlarınızı mutlaka ilanınıza ekleyin. Örneğin: Evinizde sigara içilmesini istemiyorsanız, kiraladığınız ürün su geçiriyor ise bunu net olarak belirtiniz. Kira için istediğiniz belgeler var ise bunu ilanınızda belirtin. Kira başlangıcında kiracının herhangi bir sürprizle karşılaşmasını önlemek için tüm detayları ilanınızda belirtin.
KiraGuru'nun güvenli bir sistem olduğunu duydum. Dolandırılmaya karşı nelere dikkat etmeliyim?
Güvenli ve rahat edeceğiniz bir kiralama geçireceğinize ikna oluncaya kadar soru sorunuz.
• Profilde Üyenin ad ve soyadına, detaylı özgeçmişine ve fotoğrafının bulunmasına dikkat ediniz.
• Kiraguru.com'da bu kullanıcı için bırakılmış yorumlara bakın.
• İlan veren olarak ilanınızı kime kullandıracağınıza karar verme hakkına sahipsiniz, tatmin oluncaya kadar soru sorunuz, ek bilgi isteyin.
• Eksik bilgiler veya fotoğrafsız profiller acele ile hazırlanmış olan profillerin işareti olabilir.
Kiracının kim olduğundan nasıl emin olabilirim?
• Kiraguru, rezervasyon talebinin onayının ardından, İlan Sahibi ve Kiracı'nın ad ve soyadını bildirir. İnternet üzerinden (Örneğin Google ile arama yaparak) ve ortak arkadaşlarınız ile iletişim kurarak, diğer üyenin gerçek kimliğini araştırabilirsiniz.
• Soru sorarak, misafirin özgeçmişi ve kullanım amacını öğrenebilirsiniz.
Kiracının gelişinden sonra kendimi güvende hissetmiyorsam ne yapmalıyım?
İlan Sahibi olarak kontrol tamamen sizindir. Rezervasyonu onaylamış olsanız bile, kiracınız size huzursuzluk veriyorsa, derhal müşteri temsilcimizi, rezervasyonun iptali ve kiracıya yeni bir ilan bulunmasına yardımcı olunması için arayınız.
Eşyalarım çalınırsa ve tahrip edilirse ne yapmalıyım?
Öncelikle Polis'i (155) bilgilendiriniz ve gerekli işlemleri başlatınız. Sonra kiraguru@kiraguru.com adresine e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz. Olayı belgelendirme ve yetkililerin suçluları yakalanmasına faydalı olacak bilgileri aktarma sürecini başlatarak size yardımcı olmaya çalışacağız.
Rezervasyon taleplerini reddedebilir miyim?
Evet, rezervasyon taleplerini reddedebilirsiniz.
Depozito isteyebilir miyim?
Evet, Depozito isteyebilirsiniz. Depozito zorunlu değildir ve tamamen İlan Sahibi'nin inisiyatifine bırakılmıştır. İstenip istenilmemesine ve ne kadar istenmesine İlan Sahibi karar verir.
Rezervasyondan önce kullanıcılar ile nasıl temasa geçebilirim?
Kiraguru sistemi üzerinden istediğiniz zaman istediğiniz üye ile temasa geçebilirsiniz. Güvenlik nedenleri ile İlan Sahibi ve Kiracı'nın bilgilerini (telefon numarası, e-posta adresi, isim ve adres ) rezervasyon onayından sonra paylaşmaktayız.
Ürünü nerelere yollayabilirim?
İlan Sahibi ürünü listelerken aşağıdaki üç seçenekten birini seçerek, ürünü nereye yollayacağını belirtir. Bu karar tamamen İlan Sahibi'nin inisiyatifine bırakılmıştır.
1) Her yere gönderilir.
2) Sadece aynı ilde gönderilir.
3) Gönderim yapılmaz. Elden ele teslimat ve iade yapılır.
Teslimat konusunda bundan başka belirtmek istediğiniz şartlar var ise bunları ilanınızda mutlaka belirtmelisiniz.
Ürünü Kiracıya nasıl teslim ederim?
Ürünü ilana uygun olarak yollamalısınız. Eğer kargo ile yollayacağınızı listelemişseniz kargo ile yollamalısınız. Eğer elden teslim ve iade edilecekse karşı taraf ile önceden anlaşıp teslimatı yapmalısınız. Elden teslimat ve iade durumlarında kolay bulunması açısından ve kendi güvenliğiniz için halka açık, umumi yerleri (örneğin alış veriş merkezleri) seçmenizi tavsiye ederiz.
Ürün kargolanacaksa kargo ücretini kim öder?
Ürün kargolanacaksa, kargo ücretini kimin ödeyeceğine İlan Sahibi aşağıdaki üç seçenekten birini seçerek karar verir. Bu karar İlan Sahibi'nin inisiyatifine bırakılmıştır.
1) Teslimat ve iadeyi ilan sahibi öder
2) Teslimat ve iadeyi kiracı öder
3) Teslimatı ilan sahibi, iadeyi kiracı öder
4) Teslimatı kiracı, iadeyi ilan sahibi öder
Anlaşmalı olduğunuz kargo şirketiniz var mı?
Şu anda anlaşmalı olduğumuz bir kargo şirketi yok; ancak bu konu üzerinde çalışıyoruz.
Depozitodan zararımı almak için ne yapmalıyım?
İlan sahibi olarak rezervasyon biter bitmez teslim ettiğiniz emlak veya ürünü kontrol edin. Herhangi bir zarar varsa bunu detaylıca yazınız ve mümkünse fotoğraflarını çekerek bizimle paylaşınız. Bu zararı en kısa zamanda ama en geç rezervasyon bitiş tarihini takip eden gün saat 24:00'e kadar Kiraguru.com sistemi üzerinden Kiraguru ile temasa geçerek gönderiniz. Hasar konusunun çözümü için Kiraguru çağrı yaparak sıkıntıyı giderme konusunda Kiracı ve İlan Sahibi'ni anlaşmaya davet eder. Kiraguru meydana gelebilecek hiçbir hasardan ötürü sorumluluk kabul etmez.
İlan Sahibi olarak kendimi nasıl korurum?
• Tüm yazışmalarınızı Kiraguru üzerinden yapınız.
• Beklenti ve koşullarınızı net olarak ilanınızda belirtiniz.
• Depozito isteyiniz
• Kiralayacağınız kişinin profilini dikkatlice inceleyiniz. Sorular sorunuz ve karşı taraftan gelen sorulara zamanında cevaplar veriniz.
• Misafirlerinizin profillerini bağlantılı sosyal ağlardan, referanslardan kontrol edebilir ve özellikle diğer Kiraguru üyeleri değerlendirmelerini okuyabilirsiniz. Profildeki bilgiler yeterli değilse, rezervasyondan önce profil doğrulamasını tamamlamasını isteyiniz.
• Kiraladığınız evinizi ve ürününüzü sigortalayınız.
• Gerekli gördüğünüz durumlarda bizimle temasa geçmekten çekinmeyiniz.
İlan Sahibi olarak rezervasyonu iptal etmem gerekirse ne yapmalıyım?
İlan Sahibi rezervasyonunu iptal etmek zorunda kalabilir. Rezervasyon iptalini sadece çok istisnai durumlarda yapmanızı öneririz. İlan Sahibi rezervasyon iptalini hemen Kiraguru.com sistemi üzerinden Kiracı'ya ve Kiraguru'ya bildirmelidir. Bu durumunda, rezervasyon iptal edilmiş sayılır. Kiraguru Kiracı'ya yardımcı olmak amacıyla aynı tarihlerde kullanımı mümkün başka bir yere veya ürüne ilişkin ilan bulunmasına çalışır ancak hiçbir surette bu konuda bir garanti veremez. Yeni bir rezervasyon yapılabilirse, yeni rezervasyonun kullanma, iptal ve ücret koşulları geçerli olacaktır. Yeni ücret daha yüksek ise Kiracı ücret farkını ödemek zorunda kalır. Yeni ücret daha düşük ise Kiraguru Kiracı'ya Rezervasyon iptalinden iki (2) iş günü sonra para iadesi yapar. Yeni bir rezervasyon yapılamadığı durumda Kiraguru Kiracı'ya tüm ödenmiş ücretleri iki (2) iş günü sonra iade eder.
Kiracıya veya misafirlerime ne sunmalıyım?
Öncelikle kira süreci başlangıcında kiracıya ilanda belirtilen tüm özellikleri eksiksiz ve tam olarak teslim etmelisiniz. İlan verdiğiniz evin, hizmetin veya ürünün verdiğiniz ilandakini aynısı olması gerekir. Kiracılara rezervasyon öncesi ihtiyaçlarını sorabilirsiniz. Kullanıma konu ürün emlak ise evinizin temiz olmasına dikkat ediniz. Temiz çarşaf, havlu ve yastık bırakabilirsiniz. Eğer misafiriniz için kahve, çay, şampuan, saç kurutma makinesi, su gibi temel ürünler bırakırsanız hoşlarına gidecektir. Kiraladığınız ürün ise, ürünün temiz olmasına, doğru çalışmasına ve kullanım kılavuzu ile birlikte teslim edilmesine özen gösteriniz. Hizmet sunuyorsanız hizmetin zamanında başlamasına eksiksiz olmasına dikkat edin. Müşteri memnuniyeti size yeni kiralamalar sağlayacaktır.
Kira süreci sonunda ne yapmalıyım?
İlan Sahibi kira süreci sonunda emlak, servis veya ürünü teslim aldığı zaman derhal ürünü kontrol etmek ve en geç rezervasyon bitiş tarihinin ertesi günü gece yarısı saat 24:00'a kadar bir şikayeti varsa Kiraguru'ya bildirmelidir. Mümkünse bu kontrolü kiracı ile beraber yapınız.
KiraGuru üzerinden kazandığım kazanç için vergi ödemeli miyim?
Kullanıcılar, Kiraguru sistemi kullanılarak yapılan işlemlerinden kaynaklanacak vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerin hepsinden, doğrudan ve/veya dolaylı olarak sorumludurlar. Bu işlemlerden doğabilecek her türlü vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerden Kiraguru sorumlu tutulamaz. Kiraguru, İlan Sahibi ve Kiracı arasında arabuluculuk yapmakla görevli olduğundan, vergi yükümlülüğü sadece kazanmış olduğu komisyon üzerinden olacaktır. Vergi konusunda yetkili bir vergi danışmanına danışınız.
KiraGuru'yu kullanmanın faydaları olduğunu duydum. Açıklar mısınız?
Seyahate gittiğiniz zaman otelde kalmak yerine bir evin konforunu ve rahatlığını tercih edebilirsiniz. Ara ara kullanacağınız bir ürünü satın almak yerine kiralamayı seçebilirsiniz. Aradığınız özel dersi veya hizmeti yine Kiraguru.com'da bulabilirsiniz. Neredeyse herşeyi Kiraguru.com'dan kiralayabilirsiniz. Satın almak yerine çok daha ucuza kiralayabilir ve satın almak istediğiniz bir ürünü önceden rahatlıkla deneyebilirsiniz.
Kiralamak istediğim ürünü nasıl bulurum?
Kiraguru gelişmiş bir arama platformuna sahiptir. Web sitemiz, istediğiniz lokasyona göre aradığınız ilanı bulmanıza yardımcı olacaktır. İleri arama motorumuz sayesinde genişletilmiş veya dar arama yaparak size uygun ilanı bulabilirsiniz.
KiraGuru'ya üye olmak ücretsiz mi?
Üye olmak, ilan vermek ve ilanları aramak ücretsizdir. Hem de hepsi çok kolay.
İlanı sahibini nasıl daha iyi tanıyabilirim?
İlan sahibini daha iyi tanımak için rezervasyon öncesi üye ile Kiraguru.com üzerinden temas kurun ve kendilerine soru soru. Örneğin, aşağıdaki sorularla başlayabilirsiniz: • Nasıl birisiniz? Mesleğiniz nedir? • Acil bir durumda sizinle nasıl irtibat kuracağız? • (Eğer bir evi kiralıyorsanız) evinizde kaç yıldır oturuyorsunuz? Kira sırasında siz de aynı evde olacak mısınız? Evde başka misafirler olacak mı? Evcil hayvanınız var mı? • Kurallarınız nelerdir? • Beklentileriniz nedir? Sizin için önemli olan konuları da sormanızı tavsiye ederiz: plaja yakınlığı, asansör olup olmadığını, sigara içilmesine izin verilip verilmediği, ürünün su geçirip geçirmediği gibi.
KiraGuru'nun güvenli bir sistem olduğunu duydum. Dolandırılmaya karşı nelere dikkat etmeliyim?
Güvenli ve rahat edeceğiniz bir kiralama geçireceğinize ikna oluncaya kadar soru sorun. • İlan sahibinin profilinde detaylı özgeçmişine ve fotoğrafının olmasına dikkat edin. • Kiraguru.com'da bu kullanıcı için bırakılmış yorumlara bakın. • Eksik bilgi veya fotoğrafsız profiller acele ile hazırlanmış olan profillerin işareti olabilir. • Güvenli ve rahat edeceğiniz bir kiralama yapacağınıza ikna oluncaya kadar soru sorunuz, rezervasyonla ilgili detaylı bilgi isteyiniz. • Kiraya veren sizden ekstra bir ödeme isterse veya fiyatı rezervasyon onayından sonra değiştirmeye çalışırsa, derhal bizi arayınız. Sadece ilanda belirtilen ücretleri ödemekle yükümlüsünüz.
İlan Sahibi'nin kim olduğundan nasıl emin olabilirim?
• Kiraguru, rezervasyon talebinin onayı ardından, İlan Sahibi ve Kiracı'nın adı ve soyadını bildirir. İnternet üzerinden (örneğin Google ile arama yaparak) ve ortak arkadaşlarınız ile iletişim kurarak, misafirin gerçek kimliğini araştırabilirsiniz. • Soru sorarak, misafirin özgeçmişi ve kullanım amacını öğrenebilirsiniz.
Girişten sonra kendimi güvenli hissetmiyorsam ne yapmalıyım?
Kendinizi güvenli hissetmiyorsanız eşyalarınız ile beraber kiraladığınız yerden çıkın ve bizimle temasa geçin. Rezervasyon iptali ve size yeni bir konaklama yeri bulunmasına yardımcı olmak için bizi arayın. Kira başlangıcında İlan Sahibi ile tanışın ve kiralanan ilanın kontrolünü yapın. Rezervasyonu iptal etmek isterseniz, şikayetinizi detaylı olarak belgelendirerek, yardımcı olması için müşteri servisi ekibini arayınız.
Depozito ödemesi ne zaman yapılır?
Depozito kira başlangıcında ilan sahibine yapılır. Lütfen yazılı belge alınız.
İlan sahibine depozito ödemesi gerekir mi?
Depozito, İlan Sahibini küçük kazalara karşı korur. Depozito istemek İlan Sahibini'nin inisiyatifine bırakılmıştır. İlan Sahibi depozito miktarını ilanında belirtilir. İlan sahibi rezervasyon biter bitmez teslim ettiğiniz emlak veya ürünü kontrol eder. Herhangi bir zarar yoksa, depozito ilan sahibi tarafından kiracıya iade edilir. Herhangi bir zarar varsa, bunu en geç rezervasyon bitiş tarihini takip eden gün saat 24:00'e kadar Kiraguru.com sistemi üzerinden Kiraguru ile temasa geçerek bildirir. Hasar konusunun çözümü için Kiraguru çağrı yaparak sıkıntıyı giderme konusunda Kiracı ve İlan Sahibi'ni anlaşmaya davet eder. Kiraguru meydana gelebilecek hiçbir hasardan ötürü sorumluluk kabul etmez.
Rezervasyonumu iptal edebilir miyim?
Evet, rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Bu durumda iptal koşulları geçerli olacaktır.
Rezervasyondan önce ilan sahibi ile nasıl temasa geçebilirim?
Kiraguru sistemi üzerinden istediğiniz zaman istediğiniz ilan sahibi ile temasa geçebilirsiniz. Güvenlik nedenleri ile üyelerin bilgilerini (telefon numarası, eposta adresi, isim ve adres) rezervasyon onayından ve ödeme alındıktan sonra yapmaktayız.
Kiraladığım ürünü teslim almak için İlan Sahibi ile nasıl buluşabilirim?
Eğer İlan Sahibi ürünü kargo yerine elden teslim etmeyi tercih etmiş ise, rezervasyon başlama tarihinden önce İlan Sahibi ile Kiraguru sistemi üzerinden yazışarak ne zaman, nerede ve kaçta buluşacağınızı detaylı olarak konuşabilirsiniz. Böylece rezervasyon başlama gününde buluşabilirsiniz. Özellikle umumi yerlerde buluşmaya özen göstermenizi öneririz.
Ürünü teslim almaya gittiğimde, web sitesindeki ilandaki özelliklerinden farklı olduğunu gördüm. Ürünü reddebilir miyim?
İlan Sahibi ilanında belirttiği ürünü ilanına uygun olarak size teslim etmelidir. Teslim edilen ürünün ilandakine uymadığına inanıyorsanız, teslimat elden yapılacak ise teslim almayı reddedebilirsiniz veya kargo şirketine iade edebilirsiniz. Bu durumda bizi derhal bilgilendiriniz ve ürünü neden teslim almadığınızı tarafımıza bildiriniz.
Kiraladığım ürünün, ilandakinden farklı olmasına rağmen, teslim aldım. Üründen sorumlu muyum?
Ürünü teslim aldığınızda, İlan Sahibi'ne Kullanma ücreti ödemek dahil, Kullanma koşullarına uymayı kabul etmiş oluyorsunuz. Bir ürünü teslim almadan önce ürünü dikkatlice muayene ederek ürünün tüm özelliklerini değerlendiriniz.
Kiralama sırasında hasar oluştu. Ne yapmalıyım?
İlan Sahibini be Kiraguru'yu bilgilendiriniz. Hasarın karşılanması konusunda ve eğer depozito ödenmiş ise, zararın ne miktarda depozitodan karşılanacağı konusunda mutabık kalınız. Kiraguru meydana gelebilecek hiçbir hasardan ötürü sorumluluk kabul etmez.
Konaklama yeri ilana uymuyor veya yetersiz ise ne yapmalım?
İlanda belirtilen özellikler size sunulmuyorsa konaklama yerine girmeyiniz ve kira bedelinin kalan kısmını ödemeyiniz. Şikayetinizi detaylı olarak izah ederek, mümkünse fotoğraf ekleyerek bizimle irtibata geçiniz.